marzec - kwiecień 2014 - Łapskie Towarzystwo Regionalne

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

marzec - kwiecień 2014

Archiwum > 2014

Archiwum strony
marzec - kwiecień 2014

19.04.2014. Życzenia.W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Łapskie Towarzystwo Regionalne składa wszystkim mieszkańcom Łap najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, spokoju i mile spędzonego czasu świątecznego.


Zarząd ŁTR.

Na zdjęciu pocztówka wysłana mieszkańcowi Łap z okazji Świąt Wielkanocnych w 1910 r. Zbiory Sławomira Maciejewskiego.
18.03.2014. Pocztówki z lat 1981- 1983.


APEL! Prośba o wypożyczenie pamiątek na WYSTAWĘ POCZTÓWEK WIELKANOCNYCH Z OKRESU STANU WOJENNEGO!

W trudnym czasie stanu wojennego Święta Zmartwychwstania Pańskiego były szczególnym czasem radości i wyczekiwania - nadziei na zmiany, na wolność, prawdę, sprawiedliwość. Ilustrują to pocztówki z tamtego okresu, wykonywane przez różne wydawnictwa niezależne i podziemne "Solidarności". Pocztówki z lat 80. były jedną z form odpowiedzi na sytuację społeczną i polityczną. Drukowane różnymi technikami, najczęściej w niewielkich nakładach - zależnie od możliwości - nie zawsze doskonałe graficznie. Dziś stanowią niezwykły dokument historyczny epoki.

Wszystkich, którzy posiadają takie pocztówki i karty świąteczne wydawnictw podziemnych i niezależnych, serdecznie proszę o ich udostępnienie i zapraszam do współpracy przy tworzeniu wystawy - wspólnie z Biblioteką Miejską w Łapach. Wystawę kart świątecznych wydawnictw podziemnych i niezależnych chcielibyśmy zorganizować przed Świętami Wielkanocnymi.


Przekazane karty po zakończeniu wystawy zostaną zwrócone. Materiały prosimy przekazywać do Biblioteki Miejskiej w Łapach do 10 kwietnia 2014 r. (tel. 85 715  23 49). Sławomir Maciejewski (tel. 668484425)".

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego